by

Czy możesz znaleźć różnicę między wodą a wodą? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dla wielu wybór wody kupowanej w sklepie odnosi się jedynie do porównania ceny poszczególnych produktów. Niestety nie jest to dobre postępowanie, ponieważ za tę samą lub nawet niższą kwotę można spotkać bardziej wartościowy produkt. W związku z tym faktem warto poświęcić kilka minut na analizę etykiety, która znajduje się na butelce. Innym ciekawym rozwiązaniem jest generator wodoru do wody.  Jaka jest różnica między wodą a wodą?

Jakie są rodzaje wody mineralnej?

Nazwa wody ma przede wszystkim zachęcić do jej kupna oraz dobrze się kojarzyć. Warto jednak nieco bliżej przyjrzeć się temu, czy jest to woda mineralna, a więc tka, która zawiera sporą ilość składników mineralnych, a może źródlana, która tak naprawdę nie różni się składem od wody z kanu. Należy również pamiętać, iż stwierdzenia „woda wysokonasycona” i „woda wysokozmineralizowana” nie oznaczają tego samego. Mineralizacja wykazuje na niską, średnią lub wysoką zawartość składników mineralnych. Decydując się na wodę gazowaną, warto kupować tę z napisem „średnionasycona CO2” lub „wysokonasycona”.

Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie zakupu wody, niezależnie od tego czy jest ona źródlana, czy mineralna, jest miejsce wydobycia wody. Najlepiej będzie w sytuacji, w której znajduje się ono w bliskim sąsiedztwie rozlewni. Warunkuje to  zmniejszenie do minimum czasu transportu ze źródła do rozlewni, gdzie trafia bezpośrednio do butelek.

Woda z kranu, choć wykazuje małe różnice w składzie chemicznym w stosunku do wody źródlanej, jest transportowana na o wiele większe odległości wodociągami, w których mogą zalegać niebezpieczne dla zdrowia bakterie. Na skutek picia takiej wody można przyczynić się, że takie drobnoustroje trafią prosto do organizmu.

Generator wodoru do wody oraz filtry do wody – dlaczego warto w nie zainwestować?

Bardzo popularne ostatniego czasu stają się specjalne filtry oraz całe dzbanki filtrujące, które wychwytują chlor oraz inne niepożądane substancje, co prowadzi również do zmiany smaku wody z kranu na lżejszy. Warto więc zastanowić się, czy konieczne jest wydawanie pieniędzy na wodę źródlaną, która w bardzo niewielkim stopniu różni się od zwykłej wody z kranu.

Natomiast generator wodoru do wody to urządzenie, które znacząco poprawia jakość wody.  Co więcej, woda bogata w wodór neutralizuje wolne rodniki oraz pomaga odkwaszać organizm.