by

Garść pomysłów na udane wakacje w mieście

Kto z nas nie doceniłby relaksu na świeżym powietrzu – tym bardziej latem. Planując weekendy ze swoją rodziną, rozsądnie jest przemyśleć wszystkie rozrywki dedykowane uczestnikom w każdym wieku. Dokąd najlepiej się udać, by zapewnić malcom dobry dla zdrowia, aktywny wypoczynek na powietrzu?

Ciekawych pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi może być na pewno niemało. Nawet jeśli mamy zamiar pozostać na dni wolne w swoim mieście, mimo wszystko nie jesteśmy zmuszeni rezygnować ze swoich pięknych planów. Wielbiciele natury mają możliwość przejść się do ogrodu zoologicznego czy papugarni, dobrym rozwiązaniem zazwyczaj jest również ogród botaniczny. Najaktywniejsi z nas ochoczo wychodzą z domu na rowery czy rolki do jednego z parków albo biegają w otwartych na rodziny biegach i pozostałych imprezach sportowych dla uczestników w każdym wieku. Dobrze jest sprawdzić również możliwość jaką jest park linowy Łódź to bez wątpienia miejsce, w którym znajdziemy ich kilka – bez problemu wybierzemy ten ulokowany w najmniejszej odległości.

Co z takimi osobami, które chętniej wybierają klasyczny wypoczynek? Jest naprawdę mnóstwo miejscówek, które nawet w centrum miasta zagwarantują nam możliwość leniuchowania. Syntetyczne plaże, fontanny, licznie występujące leżaki… a dla ochłody należałoby przejść się nad wodę czy po prostu na basen. Po całej serii przyjemności i wypoczynku przychodzi czas na pyszne lody, które uwielbiają wszystkie maluchy. Doskonałą alternatywą jest też kino w parku, lokalne festiwale smakowitości albo eventy kulturalne dla uczestników w każdym wieku. To wszystko jest bliżej niż myślisz – trzeba jedynie rozejrzeć się dookoła.