by

Jak połączyć pracę jednocześnie z wakacjami?

Już po maturze mamy najdłuższe wakacje w życiu. Część młodych podejmuje wtedy swoją pierwszą pracę. Jest to pierwszy krok w stronę samodzielności finansowej i możliwość zdobycia doświadczenia w różnych profesjach.

Czasem wakacje to również czas na płatne praktyki, które studenci realizują zazwyczaj poza granicami kraju. Powodzeniem cieszą się również wyjazdy na kolonie z dziećmi i prace sezonowe przy zbiorach owoców. Młodzi mają w czym wybierać, a że nie mają zobowiązań, które zmuszałyby ich do pozostania w miejscu zamieszkania, świat stoi przed nimi otworem.

Jakie zajęcie wybrać?

Wszystko zależy od naszych predyspozycji. Jeżeli lubimy dzieci i jesteśmy dobrymi logistykami, potrafimy trzymać rękę na pulsie, możemy pokusić się o wyjazd na kolonie w charakterze opiekuna. Aby być wychowawcą kolonijnym trzeba przejść kurs, który jest dość krótki i tani. Można również być konwojentem kolonijnym. O tej profesji mniej się słyszy. Taki konwojent zbiera grupkę dzieciaków zapisanych na dany wyjazd np. nad morze i odwozi ich pociągiem bądź autobusem na wyznaczone miejsce, a potem wraca do domu. Obie te profesje mają tą zaletę, że jednocześnie zarabiając pieniądze, możemy zwiedzić kilka miejsc. Na koloniach można również organizować czas uczestnikom kolonii, do czego przygotuje nas kurs animatora czasu wolnego.

Drugim wariantem są wyjazdy zagraniczne do sławnych kurortów. W zależności od kwalifikacji możemy być kelnerem, kucharzem, pokojówką, barmanem, kosmetyczką, masażystką, przewodnikiem. Im lepiej znamy język i im bardziej skomplikowane rzeczy potrafimy wykonać, tym lepiej. Za granicą kurs animatora czasu wolnego również może być przydatny.

Czy jest to możliwe?

Wyjazd w celach zarobkowych to nie wakacje i podpisze się pod tym każdy, kto wyjeżdżał do pracy za granicę czy nawet nad polskie morze. Czas wolny mamy ograniczony, więc nie da się leżeć plackiem cały dzień na plaży czy zwiedzać wszystkie możliwe miejsca. Jednak przy odpowiedniej organizacji można choć odrobinę skorzystać z uroków miejsca, w którym będziemy pracować. Różnego rodzaju kursy np. kurs animatora czasu wolnego pozwoli nam znaleźć atrakcyjne oferty, gdzie praca może wiązać się ze zwiedzaniem lub spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

 

adwokat łódź rozwód