by

Kominki i biokominki jako naturalne ogrzewanie

Kominek z wdudowanym płaszczem wodnym, to uznawane za przjazne ekologii źródło ciepła w obecnych czasach. Warto rozumieć jak efektywnie go użytkować aby użyć jego niemały potencjał bez niepotrzebnych strat.

Kluczowym paliwem jest specjalne drewno kominkowe dobrze gdy jest sezonowane. Producenci rekomendują sezonowanie co najmniej dwa lata notabene korzystając z kominka sami zauważycie, że sezonowane drewno spala się znacznie lepiej. Najlepszy sposób na rozpalanie w kominku to super sprawdza się nam metoda rozpalania poczynając od góry. Możecie także palić starą metodą a więc na zasadzie wzniecania minimalnego ogniska w kominku oraz uzupełnianie co pewien czas aczkolwiek w mojej ocenie jest to technika bardziej pracochłonna.
Prócz używania kominka trzeba zadbać o konserwację. Okresowo powinniśmy umyć frontową szybę najlepiej przy użyciu profesjonalnych preparatów. Taki specyfik uzyskamy w supermarketach za kilkanaście złotych. Wystarczy oblać nim szybę odczekać sekundę i wyczyścić szybę na przykład zwykłą szmatką. Przypominając o czystości powinniśmy również konsekwentnie wynosić popiół. Czynności te zoptymalizują nam komplety do czyszczenia kominków.

Odrębnym alternatywną formą ekologicznego ciepła w naszym domku będzie na przykład biokominek. Jest to nowa technologia, która w mojej ocenie jest praktyczna i efektowna. Biokominki maja różnorodną formę, i napędzane są jak nazwa sugeruje biopaliwem. Wielkość jest zwykle kompaktowa dodatkowo wiele z nich możesz przenosić w dowolne miejsce tworząc wyjątkowy koloryt.