by

Niezapomniane pierwsze urodziny dla dziewczynki

Roczek dziecka to niezwykle ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Warto zorganizować ten dzień, tak żeby na długo zapadł wszystkim w pamięci, a zdjęcia zrobione podczas niego były pamiątką, którą się chce oglądać. Jak zorganizować imprezę nie obciążając przy tym domowego budżetu.

Ustal kolor przewodni imprezy

Dzięki jednolitemu kolorowi podstawowych dekoracji wszystko będzie wyglądało schludnie i spójnie. Za pomocą tanich materiałów, jak np. organza, czy tiul można przykryć elementy, które nie pasują do wybranego stylu. Wykonasz za ich pomocą dekorację stołów lub krzeseł, a także przystroisz nijaki sufit.

Do koloru podstawowego dobierz inny, który będzie mocnym akcentem. W przypadku dziewczynkę popularnością zapewne będzie cieszył się różowy lub złoty. W tym kolorze np. zastawy stołowej. Często możesz znaleźć też taką, z nadrukiem z ulubionej bajki dziecka. Na portalach aukcyjnych możesz znaleźć gotowe zestawy dekoracyjnie. W zależności od wybranego pakietu będą się tam znajdować elementy, takie jak balony, czapeczki urodzinowe, trąbki, czy świeczki na tort. Zakup takiego zestawu znacząco skróci nasze poszukiwania pasujących do siebie przedmiotów. Pamiętajmy, żeby zadbać o elementy sprawiające dzieciom największą radość. Nieodłącznym elementem powinny być balony pompowane helem, konfetti, czy wszelkiego rodzaju chorągiewki. Kiedy planujesz imprezę z dużym wyprzedzeniem i masz wyobrażenie o tym jak ma cały dzień wyglądać pomyśl o rozdaniu pasujących zaproszeń. Odpowiednio wcześniej możesz wykonać je z dzieckiem. Na pewno będzie zachwycone możliwością wzięcia udziału w organizacji tak ważnego dnia.

Spódnice tiulowe – imprezowa kreacja dla księżniczki

Odpowiednia stylizacja nie pozwoli zapomnieć, kto jest najważniejszy na imprezie. Jednym z jej elementów mohą być np. spódnice tiulowe. Małej księżniczce na pewno będzie w niej wygodnie. Spódnica tiulowa jest lekka, zwiewna, a mała dziewczynka poczuje się w niej jak w bajce. Tiul dostępny jest w praktycznie każdym kolorze, a jeżeli nie boisz się bałaganu, możesz nawet poszukać opcji z brokatem. Do tego wygodna, bawełniana bluzeczka i może jakieś dodatki typu opaska na włosy z koroną i można iść na bal. Spódnica tiulowa ma jeszcze tę zaletę, że może być dostępna w każdym rozmiarze i długości, a do tego łatwo ją wykonać samemu. Dzięki temu możesz w takim samym stylu wystylizować jubilatkę i najbliższe jej osoby np. mamę. Na pewno będzie zachwycona, mając wsparcie najlepszej królowej. W sieci możesz oczywiście zamówić zestawy ubraniowe „mama i córka”. Masz wtedy gwarancję, że wszystko będzie dokładnie takie samo. W dostępnych opcjach zestawów, w wielu przypadkach możesz wybrać napis na koszulkach, czy inne dodatki.

Zorganizuj czas dzieciom

Pamiętaj, że dzieci przede wszystkim chcą się bawić. Pomyśl o pasujących do wieku większości gości atrakcjach. Dzięki temu najmłodsi nie będą się nudzić, a dorośli będą mieli chwilę czasu na spokojną rozmowę. Nie musisz od razu inwestować w zawodowego animatora. W Internecie jest mnóstwo inspirujących blogów i filmów, a w przypadku dzieci świetnie sprawdza się prostota. Wielki karton, farby i bańki mydlane sprawią im tyle radości, że urodziny na długo pozostaną w ich pamięci. Nie zapomnij o tym co Tobie sprawiało frajdę w tym wieku. Gra w klasy, zawody w gumę będą świetną atrakcją ruchową, przy której dzieci wykorzystają część swoich niespożytych pokładów energii. Możesz zaproponować kalambury, które zawsze wywołują duże emocji i uśmiechu, a młodszym dzieciom zabawę w stylu „babajaga patrzy”. Nie martw się też jeżeli dzieci będą miały własny plan na imprezę. Jubilat na pewno jest w gronie lubiących się maluchów, a takiej grupie pomysłów na pewno nie zabraknie.

adwokat łódź rozwód