by

Piękne zęby to inwestycja

Kamień nazębny to problem dolegający wielu osobom. Nawet gdy zęby nie zmagają się z żadnymi innymi problemami, może pokryć je w pewnym momencie warstwa niechcianego nalotu. Na szczęście w dobie dzisiejszych metod wyeliminowanie tej niedoskonałości jest bardzo łatwe.

Na pojawianie się kamienia wpływają regularne picie kawy, różnego rodzaju herbat, czerwonego wina, soków czy mineralizowanych napojów. Na początku na zębach zaczyna wytwarzać się płytka nazębna, którą usuwa się stosunkowo łatwo. Tworzą ją bakterie połączone ze śliną. W następnej kolejności płytka przeobraża się w twardy osad, możliwy do zdjęcia jedynie z pomocą stomatologa.

Aby uniknąć problemów, na każdym roku dbaj o swój uśmiech. Regularnie myj zęby przy pomocy szczoteczki sonicznej, stosuj też płyn do płukania ust. Naturalnie nie zawsze znajdziemy sposób, by uchronić się przed wytworzeniem się kamienia. W tym przypadku należy wybrać się do dentysty, wystarczy użyć odpowiedniej frazy, na przykład „skaling” czy też „stomatologia estetyczna Łódź”. Twoim zadaniem jest jedynie wybranie najlepszej placówki. Stomatolog czyści szkliwo za pomocą skalera. Wibracje transmitowane przez skaler bez problemu rozbijają kamień, który zostaje wypłukany przez strumień wody.

Uważnie obserwuj swój uśmiech, dbając o zęby i nigdy nie pozwól, by kamień stanowił przyczynę kłopotów z dziąsłami. Regularne wizyty u dentysty i higiena jamy ustnej to podstawa!