by

Jak zadbać o wystrój pokoju

Przy planowaniu wystroju pokoju najpierw musimy znaleźć inspirację. Możemy jej szukać w różnych katalogach, sklepach meblowych, czasopismach o urządzaniu wnętrz, programach lub w Internecie. Jak widać, źródeł jest mnóstwo, więc znalezienie czegoś, co będzie nam odpowiadało, nie powinno być trudne.

Na wystrój wnętrza składa się wiele elementów takich jak meble, kolor ścian, dodatki, oświetlenie, ale również pościel i prześcieradła. Wszystko powinno ze sobą współgrać, co nie znaczy, że musi być w tym samym kolorze. Dobrym pomysłem jest tworzenie w miarę prostych, klasycznych wnętrz, gdzie dodatki będą tworzyły klimat. Przy takim postępowaniu po jakimś czasie możemy zmienić kilka elementów, dzięki czemu będziemy mieć całkiem odmienione mieszkanie.

Co jeszcze może poprawić wystrój

  • Kolory ścian – pełna dowolność – możemy mieszać kolory, mieć różnokolorowe ściany, a sufit wcale nie musi być biały. Należy tylko pamiętać o umiarze, bo więcej wcale nie znaczy lepiej.
  • Poduszki – kolorowe poduszki na kanapie, fotelu czy niedbale rzucone na podłogę to doskonały dodatek do stylizacji mieszkania i najprostszy sposób powtórzenia jakiegoś motywu np. jeśli mamy żółte zasłony wystarczy jedna żółta poduszka i już stylizacja tworzy zgraną całość.
  • Obrazy, grafiki – nadają charakteru pomieszczeniu. W zależności czy to sypialnia, pokój dzienny czy kuchnia możemy wieszać na ścianach grafiki, czy obrazy w klimacie całego pomieszczenia.
  • Zdjęcia – one zawsze pokazują, kto mieszka w mieszkaniu, odzwierciedlają pasję, historię i największe wartości, jakie wyznają właściciele mieszkania. Dzięki fotografiom czy to stojącym, czy wiszącym na ścianach, pomieszczenie jest na maksa spersonalizowane.
  • Oświetlenie — obecnie odchodzi się od oświetleń centralnych, na środku sufitu, na rzecz punktów oświetleniowych w różnych miejscach tak, aby pomieszczenie było klimatyczne, a jednocześnie funkcjonalne np. lampa przy łóżku czy nad stołem w jadalni.
  • Pościel – poduszki, kołdra prześcieradło i poszewki – jeżeli urządzamy sypialnie pamiętajmy o odpowiednim doborze pościeli. Często, kiedy wybieramy prześcieradła, nie przywiązujemy do tego wagi, a wszystko ma wpływ na ogólny efekt. Pościel, jak i prześcieradła powinny być dopasowane do wielkości łóżka.

Categories: